Історія

Міжнародний фестиваль повітряних зміїв (кайтів) «Tryhutty International Kite Festival» три роки поспіль проводився в с.Трихати Миколаївського району Миколаївської області,  з 2017  по 2019 р. За цей час став туристичним брендом Миколаївщини.

В 2020 році захід трансформувався в більш масштабний “Міжнародний фестиваль повітряних зміїв South Wind” та змінив свою локацію.

Засновником та головним організатором фестивалю на Миколаївщині є Тетяна Безмощук, голова громадської організації «Сила Єднання».

Місія фестивалю: пропаганда «мирного» неба та життя серед людей різних за віком, національністю та віросповіданням.

Гасло фестивалю: Одне небо – один світ!

Обов’язково варто відвідати  “Міжнародний фестиваль повітряних зміїв South Wind”, адже це :

  • яскраве та неповторне шоу кайтів неймовірних розмірів, кольору та форм від професіоналів та аматорів з різних куточків світу;
  • шоу нічних польотів LED-кайтів;
  • всеукраїнські змагання із запусків кайтів серед учнівської молоді;
  • тематичні майстер-класи, у т.ч. з виготовлення повітряних зміїв;
  • насичена концертна програма за участі зірок української естради;
  • анімаційно-розважальна програма для дітей та дорослих;
  • ярмарок смачних страв та сувенірної продукції;
  • креативні фотозони та тантамарески ….

Історія фестивалю бере свій початок в 2017 році.  Тоді святкування тривали 1 день, захід прийняв гостей-кайтерів з 8 країн: України, Італії, Німеччини, Франції, ОАЕ, В’єтнаму, Польщі, Туреччини. Кайт-фест відвідало більше 10 тисяч людей з різних куточків України.

2018 рік – святкування тривали вже 2 дні. Іноземних професійних команд-кайтерів, які взяли участь вже 11: Україна, Італія, Німеччина, Болгарія, Нідерланди, Бразилія, Естонія, Індія,  Швейцарія, Польща, Туреччина. Відвідувачів заходу в рази більше, ніж в 2017: 30-40 тис. людей з України та інших країн світу.

2019 рік – фестиваль проходив три дні, перевершивши попередні за масштабністю. В небо Миколаївщини запускали свої кайти професіонали з Китаю, Франції, Туреччини, Індії, Бразилії, України.